Likwidujemy pluskwy! Świnoujście – Międzyzdroje!

Likwidujemy pluskwy od 1993 roku. Działamy na terenie woj. zachodniopomorskiego, a ostatnio coraz częściej w rejonie Świnoujście – Międzyzdroje. Zlecenia wykonujemy najczęściej jeszcze tego samego dnia. Pracujemy 7 dni w tygodniu.

Nie było jeszcze takiego klienta, który przed wezwaniem profesjonalnej pomocy nie podjąłby samodzielnej próby pozbycia się kłopotu. Widzieliśmy chyba już wszystkie możliwe środki dostępne na rynku po które sięgali nasi klienci. Spraye, świeczki zapachowe, świece dymne, koncentraty, żele i inne podobne produkty. Za każdym razem efekt był ten sam. Pluskwy na jakiś czas znikały, by po kilku dniach powrócić z podobną siłą.

Dlaczego najpierw sami próbujemy pozbyć się problemu?

Powód jest oczywisty – najczęściej ze wstydu. Dominuje bowiem powszechny mit, że pluskwy biorą się z brudu – NIEPRAWDA! Pluskwy dotyczą wszystkich mieszkań – nowych, starych, apartamentów i hoteli z górnej półki. Pluskwy nie biorą się z brudu, nie żywią się resztkami pożywienia, a jedynie krwią!

Skąd pluskwy w moim mieszkaniu?

Pluskwy mogą swobodnie poruszać się po budynku wielorodzinnym więc jeśli u sąsiada szaleją pluskwy jest duża możliwość, że dotrą również do Twojego mieszkania. Pluskwy można nieświadomie przynieść na ubraniu, np. po nocowaniu w pensjonacie lub hotelu, gdzie ktoś wcześniej pozostawił po sobie niemiłą pamiątkę. Albo z zakładu pracy – ośrodka wczasowego, hotelu, szpitala, schroniska, supermarketu – z każdego praktycznie miejsca gdzie są pluskwy. Można też nieświadomie przywieźć pamiątkę z pracy za granicą, jeśli nocowało się w pokojach pracowniczych o niskim standardzie.

Dlaczego tak trudno samodzielnie pozbyć się pluskiew?

Problem z samodzielnym pozbyciem się problemu jest taki, że obecnie na rynku nie ma środków chemicznych, które pozwoliłyby na dokładną penetrację miejsc, w których potencjalnie mogą przebywać pluskwy. Mamy na myśli tapczany, fotele, pościel, poduszki, listwy przypodłogowe i inne trudno dostępne miejsca. Jeśli problem jest poważny jedynym dzisiaj skutecznym zabiegiem jest fumigacja mieszkania czyli metoda chemiczna polegająca na zagazowaniu całego mieszkania.

Jak wygląda usługa fumigacji mieszkania?

Przed zabiegiem uszczelniamy dokładnie wszystkie otwory w mieszkaniu – kratki wentylacyjne, szachty techniczne itp.
Następnie rozpylamy środek gazowy, który przez kilka godzin dokładnie rozchodzi się po mieszkaniu docierając do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Mieszkanie zostaje zamknięte na minimum 12 godzin. Nie wolno do niego wchodzić. Po tym czasie, po dokładnym przewietrzeniu można bezpiecznie korzystać z mieszkania. Zabieg skutecznie likwiduje całą populację pluskiew.

Niestety w przypadku dużej populacji zabieg ten należy powtórzyć po 14 dniach, ponieważ w mieszkaniu mogły pozostać jaja złożone wcześniej przez osobniki dorosłe. Jaja te są odporne na działanie środków chemicznych. Kilka dni po pierwszym zabiegu może nastąpić wylęg młodych, które niezlikwidowane zaczną również składać jaja i problem ponownie powróci. Drugi zabieg po 14 dniach rozwiązuje ten problem. Młode osobniki nie są jeszcze zdolne do składania jaj i zostają zlikwidowane.

Dodatkowo możemy zabezpieczyć lokal środkiem kontaktowym gdyby mimo wszystko jakiś osobnik przeżył. Ewentualnie żeby zabezpieczyć mieszkanie przed pluskwami, jeśli np. przyszły one z mieszkania sąsiada, albo jeśli któryś z domowników pracuje w miejscu gdzie występują pluskwy (hotele, ośrodki wczasowe, szpitale itp.). Środek kontaktowy działa przez 3 miesiące i skutecznie ochroni mieszkanie przed nowymi osobnikami.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy pisać na nasz adres e-mail:
biuro@zaklad-ddd.eu