Gryzonie w domu – jak się ich pozbyć?

Widok szczura biegającego po piwnicy w niektórych może wzbudzić strach, a w innych obrzydzenie. Nie ma się czemu dziwić, w końcu dorosły szczur wcale nie jest taki mały – jego tułów wraz z ogonem może osiągnąć nawet 0,5 m długości! Tak czy inaczej, nikt z nas nie jest zadowolony z obecności nieproszonego gościa w domu. Na szczęście istnieje sporo sposobów na skuteczne wypędzenie gryzoni z domu. Podpowiadamy, jakie znaki świadczą o obecności szczura w domu oraz jak przy pomocy domowych sposobów zwalczyć szkodnika.

Obecność na pierwszy rzut oka nieszkodliwych stworzeń w domu nie jest pożądana z kilku powodów: niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze (ubrania, książki, kable), brudzą, podkradają jedzenie, mogą ugryźć i co najważniejsze – przenoszą choroby. Gdy lata temu szczury przywędrowały do Europy, przyniosły ze sobą tyfus, żółtaczkę i cholerę. Obecnie przypisuje się im rozprzestrzenianie salmonelli, schistomatozy i szczurzej gorączki. 

Po czym poznać, że masz w domu szczura? 

Szczur w miejscu, do którego się wprowadza, zaraz uwija sobie gniazda. Nie są one na widoku, lecz w ustronnych miejscach. Zwykle prowadzą do nich długie tunele, do których wejście ma około 10 cm szerokości. Co ciekawe, szczury osiedlają się zazwyczaj w pobliżu wody. Preferują podwórka, tereny zaśmiecone lub porośnięte niską roślinnością. Gniazda budują z materiałów, jakie udaje im się znaleźć – skrawków papieru, poszarpanych kartonów czy odłamków plastiku.

Pierwsze co rzuca się w oczy, gdy w domu przebywa szczur, to wszechobecne odchody, wraz z którymi unosi się specyficzny zapach. Gryzoń pozostawia plamy po moczu, których nie sposób nie zauważyć w szczególności, gdy dodatkowo się zabrudzą.

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że szczury lubią gryźć. Ślady po ich zębach zdobić mogą domowe przedmioty codziennego użytku, jak również elewację. Szkodniki bardzo chętnie częstują się też ludzkim pożywieniem, rozrzucając wokół pozostałości tego, co uznały za niejadalne.

Skuteczne sposoby na szczury 

Kiedyś najskuteczniejszą bronią na szczury był kot. Rzeczywiście tak jest, że zarówno mysz, jak i szczur, gdy wyczuje w domu jego obecność, to ominie go szerokim łukiem. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na zwierzątko domowe. Na szczęście są jeszcze inne skuteczne metody, dzięki którym można pozbyć się niepożądanych lokatorów.

Trutki na szczury 

Masz dość pozostawianych w różnych miejscach odchodów, a ślady szczurzych zębów na elewacji doprowadzają Cię do szewskiej pasji? Trutka na szczury pomoże Ci szybko i skutecznie wytępić gryzonia. Jest to środek wywołujący natychmiastową śmierć stworzenia zaraz po jego spożyciu. Trutki przygotowywane są w taki sposób, aby z punktu widzenia szczura były apetyczne, jednak w rzeczywistości zawierają substancje dla nich zabójcze. Wybierając ten sposób, trzeba być bardzo uważnym – porozkładanymi po domu trutkami mogą zainteresować się nie tylko szczury, ale też dzieci i zwierzęta domowe, którym również mogą zaszkodzić. 

Pułapki na szczury 

Chcesz wytępić gryzonia, ale nie chcesz robić mu krzywdy? Rozwiązaniem idealnym dla Ciebie będzie pułapka na szczury. Na rynku znajdziesz szeroki wybór pułapek, które pozwolą schwytać gryzonia, tak żeby nic mu się nie stało. Potem taką pułapkę wraz z zawartością można wynieść na zewnątrz i wypuścić szczura na wolność. Najlepiej jednak zrobić to jak najdalej od domu, by do niego nie wrócił.

Odstraszacze dźwiękowe 

Wybór produktów, dzięki którym raz na zawsze pozbędziesz się gryzoni, jest naprawdę imponujący. Jedną z ciekawszych propozycji jest elektryczny odstraszacz. Emituje on dźwięk, który bardzo drażni ucho gryzonia, co powoduje, że szybko opuszcza on dotychczasowe lokum. Na szczęście dźwięki emitowane przez tego typu urządzenia są niesłyszalne dla ludzi, dlatego nie ma obaw, by używać ich w domu lub w ogrodzie. 

Panoszące się po domu szczury spędzają Ci sen z powiek? Nie czekaj i już teraz podejmij odpowiednie działania, aby pozbyć się nieproszonych gości. Ostatecznością jest deratyzacja, ale jest też cała masa innych środków, które pomogą Ci pozbyć się gryzonia na własną rękę. 

Specjalistyczna firma DDD do walki z trudnym przeciwnikiem

Jeśli wszystkie powyższe metody zawiodą polecamy kontakt z profesjonalną firmą DDD, która zastosuje skuteczne rozwiązania w celu pozbycia się nieproszonych gości.

źródło: infoilawa.pl

ZADZWOŃ TERAZ! tel. 506 365 019