Komary nie przenoszą koronawirusa!

Kwestia przenoszenia koronawirusa SARS-CoV-2 przez komary dotychczas pozostawała niepotwierdzona. Choć naukowcy zaznaczali, że istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, by owady mogły przenosić koronawirusa, to na naukowe potwierdzenie tej hipotezy czekaliśmy osiem miesięcy. W końcu udało się naukowcom z Kansas.

1. Czy komary przenoszą koronawirusa?

Nowych informacji na ten temat dostarcza Biosecurity Research Institute, który przeprowadzał badania. Jego dyrektor, prof. Stephen Higgs, poinformował, że amerykański instytut, jako pierwszy na świecie dysponuje informacjami potwierdzonymi naukowo. Amerykanie oparli swoje badania o analizę innych koronawirusów, które wywoływały pandemie do tej pory.

W badaniach laboratoryjnych potwierdzono, że poziom wirusa we krwi jest zbyt niski, by zarażać komary. Oznacza to, że SARS-CoV-2 jest bardzo podobny do wirusa SARS, czy MERS, których epidemie w przeszłości wybuchały w Azji.

2. Choroby przenoszone przez komary

Poniżej pewnego poziomu wirusa we krwi niemożliwe jest, by komar mógł go przenosić na inne osobniki. Wirus SARS-CoV-2 występuje w zbyt małym stężeniu we krwi, by jego niebezpieczną ilość mógł pobrać pojedynczy komar za pomocą swojego aparatu gębowego.

ZADZWOŃ TERAZ! TEL. 506 365 019

One thought on “Komary nie przenoszą koronawirusa!

  • 7 July 2020 at 13:35
    Permalink

    Cześć, to jest komentarz.
    Aby zapoznać się z moderowaniem, edycją i usuwaniem komentarzy, należy odwiedzić ekran Komentarze w kokpicie.
    Awatary komentujących pochodzą z Gravatara.

Comments are closed.